fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Co z tym prawem weta w Unii Europejskiej?

 
Czy "liberum veto" w wersji europejskiej pomaga Unii Europejskiej w rozwoju? Lewica uważa, że żaden kraj nie powinien mieć prawa do jednostronnego blokowania korzystnych dla całej wspólnoty rozwiązań.
 
Bogusława Długosz, sekretarz rady powiatowej Nowej Lewicy w Staszowie: Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock opowiedziała się za odejściem od zasady jednomyślności przy podejmowaniu kluczowych decyzji w Unii Europejskiej, zatem w narracji PiS, jest to propozycja tego złego Niemca. Tylko, że „weto” jest mieczem obosiecznym. Wyobraźmy sobie, że w tej chwili Polska występuje z bardzo dobrym pomysłem na rozwiązanie jakiegoś kluczowego problemu w krajach UE. Prowadzone są rozmowy, niby wszystko jest dograne na ostatni guzik, a tu nagle Słowacja mówi „weto”.
 
Likwidacja zasady jednomyślności ma zostać zastąpiona wzmocnioną większością kwalifikowaną – 72 procent państw i 65 procent ludności.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem